Natura 2000

Hajnal-táj rádióinterjú az új agrártámogatások tervezéséről

A Kossuth rádió Hajnal-táj műsorában a TúzokLIFE projekt és az MME mezőgazdasági programvezetője, Tóth Péter beszélt a korábbi hírünk kapcsán az új EU új költségvetési ciklusának agrártámogatási tervezését természetvédelmi szempontból befolyásoló dilemmáiról.

Szakmai összefogás az agrártámogatások megváltoztatásáért

Változik az agrártáj, egyre nagyobbak a szántóföldi táblák, eltűnőben vannak a szegélyélőhelyek, a természetes élőhelyfoltok.  A mezőgazdasági természeti sokféleség csökkenése egyre látványosabb. Ezt felismerve a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME), az Országos Magyar Vadászkamara (OMVK) és az Országos Magyar Méhészeti Egyesület (OMME) vezetői közös állásfoglalást írtak alá az élő rendszerek védelméért. Ennek célja az agrárium jövőjét meghatározó támogatások természetbaráttá tétele.

Gyepgazdálkodás képzések

A hazai természetvédelem számára az egyik legnagyobb szakmai kihívást a mezőgazdálkodás fenntarthatóbb pályára állítása jelenti. A Madártani Egyesület évtizedek óta dolgozik az agrár-élőhelyek és az ott élő állatfajok védelméért és próbálja elősegíteni az érintett szereplők párbeszédét és együttműködését.

E-learning tananyag a gyepgazdálkodás természetvédelmi vonatkozásairól

A Natura 2000 oldalon megjelent az MME gyepterületek gazdálkodását bemutató e-learning tananyaga. A tananyag összeállításában a TúzokLIFE projekt eredményeire, többek között a „Természetközeli gazdálkodási gyakorlatok útmutatója – Gazdálkodás Natura 2000 gyepterületeken” című kézikönyvre támaszkodunk.

Útmutató a Natura 2000 gyepterületek természetkímélő használatához