Csibét vezetnek a repatriált madarak

A Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság által üzemeltetett túzok repatriáló állomás a visszavadított (tojásból kikeltetett, felnevelt) csibéket színes gyűrűkkel látja el. Ezeknek a gyűrűknek hála, a repatriált madarakról fontos információkat lehet gyűjteni. Idén két repatriált madárnak is sikeres fészkelése volt. Részletek a KMNPI honlapján.

A Túzok Life projektben műholdas jeladóval felszerelt, szintén repatriált madár szintén csibét vezet idén.

Túzokok vendégségben

Az elmúlt évek túzok jeladózásának az egyik tanulsága az volt, hogy egyes túzokok jelentős távolságokat is megtesznek bizonyos helyzetekben, a hazai populáció egyedei között van és feltételezhető aktív kapcsolat. A Csanádi-pusztákon egy nem jeladós kakas érkezése szolgáltatott apropót, hogy a Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság körüljárja a témát. Részletek a KMNPI honlapján.

Egyedül nem megy…. - erősödő összefogás a hazai túzokállomány védelme érdekében

Nyolc, a hazai túzokvédelmi programokban érdekelt szervezet kötött együttműködési megállapodást 2024. november 27-én Kunszentmiklós-Bösztörpusztán, hogy hazánk emblematikus pusztai madara, a túzok jövője továbbra is biztosított legyen.

Túzokvédelmi megállapodás a növekvő túzokállományért

Az Agrárminisztérium hírül adta, hogy a növekvő túzokállomány érdekében aláírásra került egy együttműködési megállapodás a faj védelméért tevékenykedő, változatos ágazatokhoz tartozó szervezetek között. Részletek az AM honlapján.

Oldalak